TMSS üldkoosolek 23.03.2024 Tamsalu Kultuurimajas

Tamsalu Muuseumi Sõprade Seltsist
Seltsi liikmete arv seisuga 31. detsember 2023 – 40
Juhatusse kuulusid Tiit Uus, Malle Annus, Hiile Hiie, Maie Nõmmik, Rein Tähiste
Juhatuse koosolekutele kaasati ka aktiivsemaid muuseumi sõpru
Revisjonikomisjon: Elle Allik, Eve Salu ja Eha Ringinen
Kuna seltsi tegevus on aktiivsemaks muutunud, siis on ka muuseumi külastajate arv kasvanud –kahe viimase aasta jooksul on külastuskordi ligikaudu 700. 2023.aastal sai sõlmitud Tapa vallavalitsusega rendileping ruumide kasutamiseks Meritsa maja esimesel korrusel bussijaamapoolses osas üheks aastaks. Käesoleval aastal sõlmisime rendilepingu vallavalitsusega ruumide tasuta kasutamiseks tervel esimesel korrusel 5. aastaks. See annab võimaluse projektirahade taotlemiseks, et ruume korrastada ja ekspositsiooni uuendada.

25. märtsil ja 14. juunil tähistasime massiküüditamiste mälestuspäeva koos Murtud Rukkilille
Ühingu ja Tapa Kultuurikojaga.

2023. aasta üldkoosolek toimus 10. mail 2023, osavõtjaid oli 24. Otsustati kehtestada liikmemaksu suuruseks 12 eurot aastas, kinnitati aastaaruanne ja revisjonikomisjoni aruanne. Arutati muuseumiöö korraldamise küsimusi, Tamsalu päevadest osavõttu ja konverentsi „Lubjalinn Tamsalu 125“ korraldamist.

6. mail toimus tore „Teeme ära“ talgupäev Tamsalu muuseumis. Korrastasime ruume,eksponaate.

20. mail 2023 korraldasime muuseumiöö raames Doktor Tiltini teemaja. Meie seltsi kuuluvad
perenaised pakkusid head-paremat, külalised tutvusid muuseumi ekspositsiooniga, Tiit Uus tegi ettekande Tamsalu Kesk tänavast. Lastele oli mõeldud ka orienteerumismäng, aga see ei pakkunud eriti huvi.

27. mail Tamsalu päevade raames avati Tamsalu Gümnaasiumi õuel mälestuspingid teenekatele
kooliõpetajatele ja Tamsalu laulupidude eestvedajatele Karin Poomile ja Heidi Mägile. Muuseumis käis Tamsalu päevade ajal palju huvilisi. Töötas Doktor Tiltini Teemaja.

9. septembril toimus Tamsalu Kultuurimajas meie seltsi poolt korraldatud konverents „Lubjalinn
Tamsalu 125“. Külalisi oli arvukalt nii Tallinnast, Harjumaalt, Ida- ja Lääne-Virumaalt ja muidugi
lähemalt –Tapalt, Tamsalust. Sisukad ettekanded esitasid Rein Einasto, Imbi Tomberg, Andres
Rammul, Riho Tell, Peeter Järvelaid. Päeva teine pool möödus Tamsalu 100 Tamme Pargis ja
Lubjatehase ringahjude juures. Giidideks olid Toomas Uudeberg, Ain Aasa, Jaan Viktor jt. Päevalõpuks istutas paeparki oma tamme Imbi Tomberg ja avati infotahvel Tamsalu Lubjapargi
Tammesalus.See konverents oli 2023. aasta tippsündmus seltsi jaoks ja selle eest sai selts tunnustuse Tapa vallalt kui „Aasta tegu 2023 kultuuri- ja spordivallas“. See on tunnustus kõigile seltsi liikmetele.

14. oktoobril toimusid sügisesed muuseumi ruumide korrastamise talgud. 16.detsembril 2023 said muuseumi sõbrad kokku traditsioonilisel jõululõunal Laululinnu
külalistemajas. Seal tunnustati aunimetusega „Tamsalu muuseumi sõber“ aasta jooksul
muuseumiga tihedalt koostööd teinud inimesi (Imbi Tomberg, Rein Einasto, Hillar Kangur, Andres Rammul jt). 2023.aastal sai muuseum uue kodulehe, mida jõudumööda täiendame. Kõik kaastööd on oodatud.
Muuseum on saanud oma logo. Tiit Uusi eestvõttel on meil olemas meened – logoga kaunistatud klaasid ja taldrikud.
Konverentsi „Lubjalinn Tamsalu 125“ eel said valmis Tiit Kaljuste kujundatud logod ja voldik.
Õpilasi käis muuseumis 2023. aastal suhteliselt vähe. Sellele on vaja 2024. aastal rohkem
tähelepanu pöörata.
Oleme üle elanud varguse, saanud uusi eksponaate ja kogusid tasapisi süstematiseerinud. Koostöö
Eriti tihe koostöö on seltsil Murtud Rukkilille Ühinguga tänu Malle Annusele. Hea koostöö on
kujunenud PAIK-iga tänu Elle Allikule, Tapa Kultuurikoja ja Tamsalu kultuurimajaga tänu Heili
Pihlakule ja Kerli Rellile. Rahalised vahendid 2023. aasta pangaarvele laekus 4 744.00 eurot, kulu oli 4 422.22 eurot. 1. juulist 2023 on meie selts tulumaksusoodustusega MTÜ-de kirjas. Seega, kes on valmis muuseumi
jaoks seltsi arvele annetama, saab pärast tuludeklaratsiooni esitamist tulumaksuosa tagasi.
Selgituseks ülekandele tuleb kindlasti kirjutada „annetus“. Liikmemaks oleks samuti vaja, kui
vähegi võimalik, pangaarvele kanda, sest projektitaotluste esitamisel tuleb see kasuks.
Rahaliselt on seltsi toetanud Kultuurkapital kahel korral, tänu Hiile Hiiele, kes projektid esitas.
Samuti on meid toetanud kohalikud ettevõtted: Tamsalu EPT, Uudeküla Ehitus jt 2024.aastal on põhiliseks sündmuseks kujunemas mälestustahvli avamine Meritsa majal, mis saab 100-aastaseks. Avamise kavatseme korraldada Tamsalu päevade ajal, lisaks ettekanded
pärastlõunal jm.
Tänu kõigile seltsi liikmetele oma aja ja töö panustamise eest!