Eva Limberg sündis Kaarma mõisas, mille tema isale Boris Limbergile oli ostnud Eva vanaisa – Tamsalu lubjatehase rajaja David-Julius Limberg. Kui Eesti Vabariigi maaseadusega (1919) mõisad võõrandati, kolis Eva pere Sääsele. Kuna Sääse oli tegelikult suur talukoht, mitte päris mõis, siis seda ei võõrandatud. Eva Limberg mäletab: „Mina olin täitsa maalaps. Ratsutasin ja… See on märgata minu tööst ka, seal on loomi, eriti hobuseid küllalt. See oli juba Berliinis nii. Ma olin küll maaliklassis, tegelesin portreega, aga Berliinis on tore loomaaed, käisin palju ka loomi joonistamas.“ Sääse kohta ütleb Eva Limberg 1989. aastal antud intervjuus, et seal on palju lammutatud. „Meil oli väga ilus tallihoov. Põllukividest tallid, ilusad punased katused peal, viiludes oli kolm ümarikku luuki, paekivid radiaalselt ümber. … Elumaja ikka säilis veel ja 1970. aastal oli päris korras. Sugulased käisid ja tegid fotod. Aga nüüd on ta väga … lagunenud kohe, müürid viga saanud.“
Eva Limberg (1.12. 1919 Kaarma -7.05. 2013 Bielefeld) oli skulptor ja graafik. Ta õppis 1937-1938 Pallases. Pärast pere ümberasumist Saksamaale jätkas õppetööd Berliinis Riigi Kõrgemas Kunstikoolis maaliklassis, seejärel täiendas end Bielefeldi kunsttööstuskoolis. Aastast 1946 oli ta vabakunstnik ja elas Bielefeldis. Ta on loonud tundliku realistliku käsitluslaadiga portree-, looma- ja figuurplastikat. Saksamaal on ta viljelenud peamiselt kirikukunsti. Ta on kujundanud Bielefeldi Püha Vaimu kiriku siseõue purskkaevu, samuti on kujundanud ta Bielefeldi Kolmainu kiriku altari ja kantsli disainilahendust. Ta on teinud ka linool- ja puulõikeid.
Eva Limbergi tööde esimene näitus Eestis oli 1989. aastal Tartus.
20.september 2003 külastas Eva Limberg Tamsalu muuseumi. Fotol Linda Reimann, Eva Limberg, Karin Poom ja Endel Poom. Taustal EPA professor Kuldkepi poolt koostatud stend „Limbergide kolm põlvkonda“.
Allikad: Ene Paaver. 18. veebruar 1989. Baltisakslanna, kunstnik. Edasi. Nr 42 (11869)
Eva Limberg. Vikipeedia. https://et.wikipedia.org/wiki/Eva_Limberg
Fotod Tamsalu muuseumist.